آل یاسین در یک نگاه

فعالیت ها

بنیاد به سوی عدالت

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از

مرکز تحقیقات

مرکز تحقیقات مبانی و مدل‌های اقتصادی بومی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده است. هیئت موسس این مرکز متشکل است از بنیاد نیکوکاری نور آل‌یاسین، دکتر سیدمهدی زریباف، مهندس سعید جابرانصاری و دکتر محمدهادی زاهدی‌وفا.

ایدۀ اصلی تأسیس این مرکز، تولید فکر و علم در عرصۀ اقتصاد اسلامی، اقتصاد مقاومتی و الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت از موضع استقلال فکری و با روحیۀ جهادی و انقلابی بوده است. این مرکز با محوریت تفکر و حمایت از نوآوری و اعتمادبه‌نفس، تلاش دارد الگویی از نهادهای مردمی در نظام اسلامی را ارائه کند که با بودجۀ مردمی غیردولتی در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی به فعالیت مشغول است. آنچه در فعالیت‌های علمی و پژوهشی این مرکز اهمیت دارد، اتکا به تفکر ناب اسلامی و پرهیز از التقاط و تحجر در اندیشه‌ورزی است. عدالت‌پژوهی در راستای تبیین نظریۀ عدالت به‌مثابۀ مبنای علوم انسانی‌اسلامی یکی از وظایف اساسی این مرکز است. همچنین، پرداختن به مسائل پیشِ روی انقلاب اسلامی و ارائۀ راه‌حل‌های مبنایی و جامع و محدودنشدن به مرزهای وارداتی علوم، دغدغۀ اصلی پژوهشگران این مرکز به شمار می‌رود. فعالیت‌های این مرکز به پژوهش‌های علمی صرف و انتزاعی محدود نمی‌شود بلکه مرکز وظیفۀ خود می‌داند ازطریق ارتباط‌گیری مؤثر با مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی نظام و با آگاه‌سازی و متقاعدسازی مسئولان کشور در سطوح مختلف، راهکارهای خود برای حل مشکلات جامعه را جامۀ عینیت بپوشاند. فلسفۀ نامگذاری مرکز بر همین اساس بوده است که مسیر مبانی تا مدل و عینیت‌بخشی را طی کند.

مرکز تحقیقات در یک نگاه
مطالعات اقتصادی
ارائه راه حل های موثر
انتشار کتاب ها و مقالات

 

فرهنگ یاوران

 

وقتی عبارت «نذر فرهنگی» را می‌شنویم شاید در مرحله اول برایمان آشنا نباشد اما وقتی چندبار با خود تکرار می‌کنیم پی می‌بریم که می‌توان در کنار همه نذوراتی که در جامعه ما مرسوم است و افراد مختلف انجام می‌دهند نذر فرهنگ را نیز به جامعه معرفی کرد. نذر فرهنگی شاخص‌ها و معیارهایی دارد و همان گونه که از نامش پیداست در حوزه فرهنگ، ادب، جامعه و حتی خانواده می‌تواند باز تعریف شود.اکنون در بین افراد جامعه نذر قربانی کردن، پخش مواد غذایی و اقلام مورد نیاز افراد به کاری عادی در بین عموم مردم تبدیل شده است .باید توجه داشت در جامعه با توجه به مقتضیات زمانی به تغییر شرایط و آداب و رسوم و هنجارهای اجتماعی و موقعیت‌هایی فکر کرد که می تواند راهگشای مسائل فرهنگی باشد.

اکنون با توجه به افزایش سن ازدواج و کاهش نرخ رشد بسیاری از افراد و خیرین می‌توانند نذورات خود را در جهت تسهیل ازدواج و کاهش مشکلات اقشار مستضعف جامعه سوق دهند که انجام چنین کارهایی نمونه بارزی از نذر فرهنگی است.

کانون عدالت پژوهان آل یاسین که یکی از دغدغه های اصلیش مقوله فرهنگ و آموزش فرزندان خود می باشد ، همواره نیازمند همکاری و همراهی یاوران خود بوده است.

مارا در این امر خدا پسندانه یاری کنید.

دانش پژوهان

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنبرای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.ید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

در چه حوزه هایی به این فرزندان خدمات ارائه می دهیم ؟

مشاوره
اشتغال
حمایت
ازدواج